Bohatí Jihoevropané skupují nemovitosti v Německu

Finanční krizí jsou zasaženy miliony Španělů, Portugalců, Řeků i obyvatel Apeninského poloostrova. Ti, kteří ji nepocítili a mají finanční prostředky na investování, ukládají své úspory do bytů a domů  ve velkých německých městech. Většinou platí v hotovosti a kromě luxusních nemovitostí roste zájem i o běžné byty. Německý trh s nemovitostmi čelí náporu zájemců především z krizí zasažené jižní Evropy, kteří se snaží najít bezpečné útočiště pro své finance.

Nový boom zažívá obchod s realitami zejména v německé metropoli Berlín, kde jsou ceny bytů v komparaci s jinými velkoměsty ještě relativně nízké a investorům se nabízí dobrá šance na jejich zhodnocení. Nárůst zájmu cizinců o nákup nemovitostí v německém hlavním městě sledují realitní makléři už od začátku krize v eurozóně. V současnosti je podle šéfa realitní kanceláře Accentro Jacopa Mingazziniho už nejméně třetina všech kupujících ze zahraničí. Velkou část tvoří Španělé, Italové, Řekové, ale také Poláci. Skoro všichni prý - na rozdíl od Němců - platí hotově a není výjimkou, že si objekt ani neprohlédnou.

Kromě Berlína zaznamenala citelný nárůst zájmu cizinců o nemovitosti také další německá velká města jako Mnichov, Hamburk nebo Frankfurt nad Mohanem. Právě v metropolích vidí podle realitních expertů největší jistotu na budoucí zhodnocení své investice. To podle nich platí především právě o Berlínu. V evropském, ale i vnitroněmeckém srovnání je totiž stále velmi levný. Nejdražšími a přitom nejbohatšími německými městy přitom zůstávají Hamburg, Mnichov a Frankfurt nad Mohanem.

Cizinci se podle realitních agentů v Německu nezajímají už jen o luxusní nemovitosti jako v minulosti, ale dobře na odbyt jdou i běžné byty, které si kupující pořizují s potenciálem na jejich pronajímání. Tento trend však žene nahoru ceny nájmů, které jen v Berlíně za posledních pět let stouply o téměř 20 procent.

autor. 1.EUROHYPOTEKA s.r.o.

Publikováno: 23. prosinec 2012